Okul Psikolojik Danışmanlarına Eğitim Verildi

08 Haziran 2022 Çarşamba

Fakültemiz öğretim üyeleri Doç. Dr. Emel Bahadır Yılmaz ve Dr. Öğr. Üyesi Nurullah Çalış'ın eğitimci olarak katıldığı etkinlikte Giresun ilindeki okullarda hizmet veren okul psikolojik danışmanlarına çocuk ihmali ve istismarına yönelik eğitim verildi.

Giresun Çocuk Koruma İl Koordinasyon Kurulu toplantısında alınan karar doğrultusunda Giresun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından sekretaryası yürütülen faaliyet kapsamında  • İhmal ve İstismar Türleri • İhmal ve İstismara Maruz Kalan Çocuklarda Psikiyatrik Bozukluklar • Kriz ve Krize Müdahale • İhmal ve İstismar Vakalarında Mağdur Çocukla İlk Görüşme ve Aile İle İletişim • Sosyal Hizmetler ve Çocuğun Korunması başlıkları altında modüller sunulmuştur.

Modüllerin geliştirilmesi ve sunumunda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden Doç. Dr. Yasemin MAMUR IŞIKÇI, Tıp Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi Cansu ÇOBANOĞLU OSMANLI, Sağlık Bilimleri Fakültesinden Doç. Dr. Emel BAHADIR YILMAZ ve Dr. Öğr. Üyesi Nurullah ÇALIŞ, Eynesil Kamil Nalbant MYO'dan Öğr. Gör. Gülizar MOLLAMEHMETOĞLU görev almıştır. Eğitimde Giresun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden Çocuk Hizmetleri Birim Sorumlusu Seda SÜMER AYDIN, Sosyal Çalışmacı Kasım SAYIN, Sosyolog Nilgün GENÇOĞLU ve Sosyolog Hasret TİRYAKİ organizasyonun gerçekleşmesinde emek vermişlerdir. Düzenlenen eğitimin devamı niteliğinde yeni eğitimlerin düzenlenmesi hususunda görüş alışverişinde bulunulmuştur.