Hemşirelerimiz, Geleceğimiz: Hemşirelik Haftası Etkinliği

04 Mayıs 2023 Perşembe

Uluslararası Hemşireler Birliği (International Council of Nurses-ICN) hemşireler arasında mesleki kültürü oluşturmak ve  sürdürmek, meslekte paylaşılan değerleri yansıtmak, evrensel olarak yaşanan sorunlara tüm hemşirelerin dikkatini çekmek ve hemşirelere düşen sorumlulukları yansıtmak üzere her yıl bir tema belirlemektedir.

2023 yılının “Hemşirelerimiz, Geleceğimiz” teması başlığında Giresun Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ev sahipliğinde ve Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Prof.Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi iş birliği ile 11 Mayıs 2023 Perşembe günü çevrimiçi etkinlik gerçekleştirilmiştir.

Etkinlikte Munzur Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Gülnaz Karatay "Hemşireliğin Geleceği ve Görünür Olma Çabaları: Değişimin Hizmetkarları mı Olacağız, Liderleri mi?" ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi öğretim üyesi Doç.Dr. Şeyma Zehra Altunkürek "Yakın Bir Deneyim Olarak Afet Hemşireliğine Görünürlük Penceresinden Yaklaşım: Afet Hemşireliği ve Deprem Deneyimleri" başlıklı sunumları ile yer almışlardır.

Ayrıca Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Hem. Burak Kaya, Hem. Yakup Çelem ve Prof.Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'nden Hem. İlkay Altunbaş Kahramanmaraş deprem bölgesinden mesleki deneyimlerini paylaşmıştır.

Etkinlik kaydı fakültemiz YouTube kanalından izlenebilir. www.youtube.com/@giresununisbf