Buradasınız :
Türkçe
English
Salı, 22.01.2019
Hızlı Bağlantılar
  •  
31.10.18 | 13:28 zaman: 83 Gün

Meme Kanseri Farkındalık Etkinliği

 

Üniversitemiz Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ile Fakültemiz işbirliğiyle düzenlenen konferans, 26 Ekim 2018 Cuma günü Mühendislik Fakültesi Harezmi Salonunda gerçekleştirildi.

Meme Kanseri farkındalık ayı çerçevesinde düzenlenen programda, ilk olarak Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Fatma Genç sunumunu gerçekleştirmek üzere söz aldı. Genç, “Meme Kanserini Ne Kadar Tanıyoruz” başlıklı sunumunda, Türkiye’de görülme sıklığına bağlı olarak bireylerin kansere yatkınlığına, risk faktörlerine ve bu süreçte erken teşhisin önemli olduğuna değindi.

Daha sonra Doç. Dr. Yeşim Yaman Aktaş, “Meme Kanserinde Cerrahi Tedavi ve Bakım” başlıklı sunumunda tanı ve tedavi yöntemlerine, hasta bireylerin ameliyat sonrası bakımına dikkat çekti.

Programın devamında ise, “Psikososyal Tepkiler Bağlamında Kanser Süreci” başlıklı sunumunu gerçekleştiren Dr. Öğr. Gör. Emel Bahadır Yılmaz, hasta bireylerin tedaviye uyumu hakkında bilgiler verdi. Son olarak KETEM hekimi Dr. Dina Kaya, “HPV” başlığıyla sunumunu gerçekleştirdi.

Program sonunda katılımcılarına katkılarından ötürü teşekkür belgeleri takdim edildi.