Buradasınız :
Türkçe
English
Salı, 18.12.2018
Hızlı Bağlantılar
  •  
18.05.18 | 16:05 zaman: 214 Gün

Ebelik Haftası Etkinliği

 

Giresun Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin işbirliği ile 3 Mayıs 2018 Perşembe günü “Ebelik Haftası” faaliyetleri kapsamında etkinlik düzenlenmiş olup, program saat 11:00 de anne ve anne adaylarıyla bölüm öğrencilerimizin yüz yüze görüşmesi ve destek eğitimleriyle başlamış olup, saat 14:00’de resmi program ile devam etmiştir..

Resmi program İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Hasan Hüseyin ARSLANTÜRK’ün normal doğumun önemi ve ebelerin etkinliği içerikli konuşmasıyla ve Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Enver SARI’nın ebelik mesleğinin birey, aile ve toplum için önemi temalı konuşmalarıyla başlamıştır. Sonrasında okulumuz Ebelik Bölümü 2. Sınıf Öğrencisi Ebru KAYA’nın ney üflemesi ile devam etmiştir. Akabinde GRÜ Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Nuray YILMAZ’ın “Ebe olmak” isimli sunusu, Okulumuz Ebelik Bölümü 4. Sınıf Öğrencisi Nuran AYÖZ’ün kendi yazmış olduğu “Benim O” başlıklı şiirini okuması gerçekleşmiştir.

Daha sonra ise çocuk dostu hastane olma yönünde çok önemli olan ve kriterlerin son aşamasını oluşturan “Kanguru Bakımı” konulu konferans Fakültemiz Dr. Öğr. Üyesi Dilek KÜÇÜK ALEMDAR tarafından sunulmuştur. Sayın ALEMDAR konuyla ilgili olarak ebelerin rol ve sorumlulukları konusunda farkındalığın çok önemli olduğunu, uygulamanın da hastanemizde başlatılması konusunda gerekli girişim ve alt yapı konusunda hazır olunduğunu Giresun’un bu alanda öncü olmasının önemini vurgulamıştır.

Program ilimizde normal doğumu en fazla yaptıran ebelere plaket takdimi ile son bulmuştur.