Buradasınız :
Türkçe
English
Çarşamba, 19.12.2018
Hızlı Bağlantılar
  •  
15.05.18 | 13:47 zaman: 218 Gün

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

 

Fakültemiz mezuniyet töreni Güre Yerleşkesi Şehit Ömer HALİSDEMİR Konferans Salonunda gerçekleşti.

Öğrencilerin anılarından derlenen video gösterimi ile başlayan program, Fakülte birincisi Ebelik Bölümü öğrencisi Güleser ADA’nın mezun öğrenciler adına yaptığı konuşmayla devam etti. “Bu gün mezun olurken, buradan kazandığımız birikimle ilerleme yolunda önümüze çıkacak engeller karşısında yılmadan, yorulmadan işini iyi yapan insanlar olarak hayata atılacağız” diyen Ada’nın ardından Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Enver SARI kürsüye çıktı.

 

Mezun olan öğrencilere çalışma hayatlarında başarı dileyerek konuşmasına başlayan Prof.Dr. Enver SARI, Giresun Üniversitesinin çok kaliteli ebe ve hemşire yetiştirdiğini söyleyerek özveriyle çalışan akademisyenleri tebrik etti.

 

Törende kısa bir konuşma yapan Rektör Yardımcısı ve aynı zamanda Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Canan ÇELİK, sağlık alanında başarılı olmanın bir ekip işi olduğunu söyleyerek, hemşirelerin  ve ebelerin bu ekibin önemli bir parçası olduğunu belirtti.

 

Ebelerin ve özellikle hemşirelerin tanısı konan hastaların zahmetli tedavi sürecini en yakından takip eden kişiler olduğunu ifade eden Sayın ÇELİK, kaliteli sağlık personellerinin uyum içinde çalışmasının bu alanda başarının temel şartı olduğunu söyledi. Mezun öğrencileri tebrik eden ÇELİK’in ardından program, Fakülte birincisi Güleser ADA’nın mezuniyet kütüğüne plaket çakması ile devam etti.

 

2017-2018 yılı mezuniyet töreni, dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından kep atma töreni ile sona erdi.