Buradasınız :
Türkçe
English
Çarşamba, 19.12.2018
Hızlı Bağlantılar
  •  
05.10.17 | 16:24 zaman: 1 Yıl

2017-2018 Akademik yılı açılış töreni gerçekleştirildi.

 

Fakültemiz 2017-2018 Akademik Yıl açılış töreni, Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un da katılımıyla 28 Eylül 2017 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Fakültemiz Konferans Salonunda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını Dekan Prof. Dr. Enver Sarı yaptı. Fakülte ile ilgili bir takım bilgileri aktaran Sayın Dekan, törenin düzenlenmesine katkılarından ötürü başta Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

Sayın Enver Sarı’dan sonra söz alan Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgölü, Fakültenin Piraziz için önem arz ettiğini belirterek, belediyenin elindeki imkanlar dahilinde hem üniversiteye hem de öğrencilere gerekli yardımı yapmaya hazır olduğunu belirtti.

Daha sonra kürsüye çıkan Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun sözlerine, Giresun Üniversitesi’nin son yıllarda kaydettiği aşamalara değinerek başladı. Göreve geldikleri günden bu yana üniversitenin gelişimine katkı sağlayacak bir çok çalışmayı nihayete erdirdiklerini ifade eden Rektörümüz, kampüs alanlarıyla ilgili çalışmalara da değinerek, Güre Yerleşkesi çevresindeki bazı arazilerin üniversiteye dahil edilmesine yönelik çalışmalar yaptıklarını ve bunu tamamladıkları takdirde kampüsün uzun vadeli bir gelişim sahasına kavuşacağını söyledi.

Rektörümüzün konuşmalarından sonra, Ordu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Nilüfer Erbil, “Kadın Sağlığı ve Sorunları” başlıklı açılış dersini verdi.

Rektörümüzün yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Cin, Rektör Danışmanları, dekanlar, il ve ilçe protokolü, üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrencilerin katıldığı program plaket töreni ile sona erdi.