Buradasınız :
Türkçe
English
Çarşamba, 19.12.2018
Hızlı Bağlantılar
  •  
11.05.17 | 11:02 zaman: 2 Yıl

'Ebelik Haftası Etkinliği' gerçekleşti.

 

Fakültemiz Ebelik Bölüm Başkanlığı tarafından '05 Mayıs Dünya Ebeler Günü' dolayısıyla, 05 Mayıs 2017 tarihinde bir dizi etkinlik düzenlendi.

Etkinlik kapsamında ilk olarak Giresun Üniversitesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret eden bölüm öğrencileri ve hocaları doğum yapan anne ve bebeklerini ziyaret ederek kendilerine çeşitli hediyeler verdiler.

Hastane ziyaretinden sonra program, öğleden sonra Üniversitemiz Harezmi Amfisinde düzenlenen konferansla devam etti. Atatürk Üniversitesinden Doç.Dr. Serap Ejder APAY'ın konuşmacı olarak katıldığı programın açılış konuşmasını Dekanımız Prof.Dr. Enver SARI yaptı.

'Akademisyen Ebe Yetiştirmek' başlıklı bir konferans veren Sayın Serap Ejder APAY, ebelik mesleğinin güncel sorunlarını ve yetiştirilme süreçlerini irdeledi.

2015 yılında Türkiye genelinde yılın ebesi seçilen Bulancak Devlet Hastanesi Ebesi Derya YILMAZ ile fakülte öğrencileri ve öğretim elemanlarının katıldığı oylamada yılın öğrenci ebesi seçilen 2.sınıf öğrenci Zeynep ATASEVER'e ödülleri verildi.

Program, 20-23 Nisan 2017 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilen 4.Uluslararası 8.Ulusal Ebelik Öğrencileri Kongresinde sözel bildirisi kabul gören beş çalışmanın sunumunun gerçekleştirilmesiyle sona erdi.