Buradasınız :
Türkçe
English
Çarşamba, 20.06.2018
Hızlı Bağlantılar
  •  
25.04.16 | 09:41 zaman: 2 Yıl

Ebelikte Örgütlenme, Mevzuat ve Yasal Durum Konferansı Gerçekleşti

 

21-28 Nisan Ebeler Haftası münasebeti ile Fakültemiz tarafından düzenlenen ve Karabük Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Öğretim Üyesi, aynı zamanda Türk Ebeler Derneği Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nazan KARAHAN'ın konuşmacı olarak katıldığı "Ebelikte Örgütlenme, Mevzuat ve Yasal Durum" başlıklı konferans, 21 Nisan 2016 Perşembe günü saat 13:00'da, Güre Yerleşkesi Sosyal Tesisler Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Fakültemiz Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Emine Ela KÜÇÜK, Ebelik Bölümü Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Dilek Küçük ALEMDAR, fakültemiz akademik-idari personeli ve öğrencilerin katıldığı konferansta, konuşan Yrd. Doç. Dr. Nazan KARAHAN, ebeliğin tarihçesi, gelişimi ve sorunlarına değinerek, ebelik mesleğinin tarihin en eski mesleklerinden biri olduğu, Selçuklu ve Osmanlı döneminde ebelik mesleğine büyük önem verildiğini ifade etti. Avrupa Birliği serbest dolaşım hakkı olan yedi meslekten biri olan ebelik mesleğinin ülkemizde güçlenmesi için neler yapılabileceği anlatan KARAHAN, ebeliğin sağlık kuruluşlarındaki örgütlenmesi ve mevzuatlar konularında bilgilendirmelerde bulundu.

Konferansın sonunda, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Aygün ATAR’a ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşad YAPAR’a teşekkür edilerek, çiçek ve plaket sunumu yapıldı.